Rüzgarlıbahçe Mah. Cumhuriyet Cd. No:83, 34805 Beykoz/İstanbul
bilgi@gulencegitim.com
0532 554 27 63

Covid-19 Tedbirlerimiz

Rehabilitasyon Merkezimizde Covid-19 İçin Aldığımız Önlemler

Girişlerimize uygun yerlerine Kovid-19 kapsamında alınması gereken önlemlerle ilgili afişler (sosyal mesafe, maske kullanımı, el yıkama) asılmıştır.

Öğrencilerin ve personelin kurumumuza geldikleri gün ve saatleri kaydedilmektedir.

Kurumumuzda ki gruptaki engelli öğrenci sayısı, sınıf/grup odasındaki sosyal mesafe kurallarına (en az 1 metre) uygun şekilde belirlenmektedir.

Kurumumuzda temassız ateş ölçer, yeterli miktarda maske, en az %70’lik alkol içeren kolonya, sıvı sabun, el antiseptiği ve dezenfektan malzemeleri bulundurulmaktadır.

Atılacak maske ve eldivenler için pedallı ve kapaklı çöp kutuları bulundurulmaktadır.

Kurum girişinde ve uygun yerlerde el antiseptiği bulundurulmaktadır.

Kurum girişinde tüm personel, engelli öğrenci ve ziyaretçiler için temassız ateş ölçümü yapılmaktadır. Ateşi 38 C’dan yüksek olanlarla öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı gibi belirtileri olanlar, Kovid-19 tanısı alan veya temaslısı olan kişiler içeri alınmamaktadır, tıbbi maske takılarak Kovid-19 yönünden değerlendirilmek üzere sağlık kurumuna yönlendirilmektedir.

Kuruma giren tüm kişilerin maske takmaları istenmektedir.

Kurumumuzda görevli rehber öğretmen/psikologlar engelli öğrenci ve velilere maske kullanımı, kişisel hijyen, sosyal mesafe kurallarına uyulması konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmaktadır. Personel ve engelli öğrencilerin tümü kuralına uygun maske takmaktadır.

Tüm öğrenciler ve çalışanlara el hijyeni konusunda eğitim verilmiştir. Ellerin nasıl yıkanacağı, hangi durumlarda yıkanması gerektiği gibi konular ayrıntılı şekilde anlatılmıştır.

Destek eğitim odaları her eğitim sonrasında mümkün olduğunca kapı, pencere açılarak temiz hava ile havalandırılmaktadır ve her ders arasında dezenfekte edilmektedir.

Ders materyalleri, masa ve sandalyeler ile kullanılan diğer araç ve gereçler, ortak kullanıma sunulan tekerlekli sandalye gibi araçların bireysel kullanım sonrası dezenfekte edilmektedir.

Bireysel eğitimlerde kullanılan oyun hamuru, parmak boyası, üfleme çubukları, defterler, boyalar vb. materyaller her öğrenci için özel olmalıdır.

Kurumumuzda eğitim süresini bekleyen engelli öğrenci ve velilerinin sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenmiş alanlarda ve açık alanlarda beklemeleri sağlanmaktadır.

Kurumumuz tarafından hizmet sunduğumuz engelli öğrencilere ve ailelerine; alınacak tedbirler, kişisel hijyen, sosyal mesafe vb. konularda rehberlik edilmektedir.